W co inwestować w 2021 roku zgromadzone pieniądze?

W co inwestować w 2021 roku zgromadzone pieniądze?

Data dodania:
Kategoria: Biznes i finanse
Ocena
0.00

W życiu wielu z nas przychodzi taki czas, że zarabiamy więcej aniżeli wydajemy. Nasuwa się wtedy wiele pytań. Co uczynić z tymi pieniędzmi? Odłożyć, czy może w coś ulokować? Odpowiedź na powyższe pytania odnajdziecie w naszym tekście.

Z jakiej przyczyny inwestować?

Dużo ludzi twierdzi, że pieniądze można zdobyć jedynie ciężką pracą, siedząc w biurze od 8 do 16, a każdą nadwyżkę najlepiej odkładać na lokatę bankową bądź do tzw. „skarpety”. Naturalnie są to osoby, których wiedza inwestycyjna nie jest na wielkim poziomie i o spadku wartości pieniądza nie wiedzą za dużo.

Inflacja, bo to o nią się w tym miejscu rozchodzi, jest to spadek siły nabywczej naszej waluty. W Polsce ta regresja w 2020 roku wyniosła przeszło 4%. Oznacza to tylko tyle, a może i aż, że w ubiegłym roku tyle naturalnie straciliśmy z naszych zmagazynowanych po szafkach pieniędzy. Można naturalnie poszukiwać innych możliwości, żeby się przed nią ochronić, albo wyrównać odnotowane straty, a o nich poniżej.

Kryptowaluty

Inwestowanie w kryptowaluty stało się w obecnych czasach bardzo modne i to nie tylko przez inwestorów zajmujących się tym na co dzień, ale dodatkowo przez prywatne osoby zasiadające do inwestycji co pewien czas. Można się na nich w samej rzeczy dużo dorobić i z łatwością pozbyć.

Prócz tego eksperci przewidują, że kryptowaluty takie jak Bitcoin czy Ethereum zaliczą mocny wzrost w najbliższej przyszłości. Naturalnie, jak wszędzie jest haczyk. Jest to dość dynamiczny rynek i sytuacja na nim może się zmieniać z godziny na godzinę, co sprawia, że jeżeli jesteś totalnym laikiem, lepiej będzie, jak zainwestujesz w bardziej przewidywalne aktywa, jakie łatwiej zrozumieć.

Nieruchomości

Gdy mamy zaoszczędzone nieco większe sumy pieniędzy możemy wziąć pod uwagę inwestycje w nieruchomości.

Istnieje parę sposobów jak to zrobić, ale ja opiszę 2 najpopularniejsze:

  • Kupowanie mieszkania do remontu w atrakcyjnej cenie i okolicy, jakie po odnowieniu sprzedajemy o kilkanaście procent drożej. Jest to świetny sposób i po kilku takich zabiegach można zyskać faktycznie ciekawe sumy pieniędzy.
  • Kupno mieszkania i wynajem. Jest to jedno z najpopularniejszych rozwiązań preferowanych przez prywatnych inwestorów. Logicznie jest zdecydować się na, kupić mieszkanie, wydzierżawić, a najemcy, płacąc nam czynsz za wynajem naszej nieruchomości po części czy też w całości spłacają nasz kredyt.

Surowce

Następnym sposobem gromadzenia funduszy na swoją emeryturę jest inwestycja w kruszce. Rynek jest dość stabilny i przez wielu traktowany za jeden z lepszych sposobów radzenia sobie z sytuacjami nagłymi oraz kryzysami gospodarczymi.

Jeżeli myślimy np. o złocie, to możemy je kupić w dwóch postaciach: fizycznej oraz papierowej. W tym pierwszym przypadku mamy do czynienia z rzeczywistą sztabką bądź monetą, którą możemy przechowywać w domu, niemniej jednak według mnie jest to trochę niepewne miejsce na przechowywanie tego typu przedmiotów. Drugie rozwiązanie mniej zagraża naszemu domostwu, natomiast należy podkreślić, że ten typ złota ma się nijak do prawdziwej ilości tego kruszcu występującego na świecie.

Autor artykułu
Mieczysław Nowakowski
Oceń artykuł
Tagi artykułu
inwestowanie inflacja kryptowaluty bitcoin ethereum nieruchomości surowce złoto
Komentarze artykułu
0

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Inne artykuły autora
Artykuły z tej kategorii
Czym zajmuje się komornik?
Data dodania:
W życiu wielu z nas przychodzi taki czas, że zarabiamy więcej aniżeli wydajemy. Nasuwa się wtedy wiele pytań. Co uczynić z tymi pieniędzmi? Odłożyć, czy może w coś ulokować? Odpowiedź na powyższe pytania odnajdziecie w naszym tekście.Z jakiej przyczyny inwestować?Dużo ludzi twierdzi, że pieniądze można zdobyć jedynie ciężką pracą, siedząc w biurze od 8 do 16, a każdą nadwyżkę najlepiej odkładać na lokatę bankową bądź do tzw. „skarpety”. Naturalnie są to osoby, których wiedza inwestycyjna nie jest na wielkim poziomie i o spadku wartości pieniądza nie wiedzą za dużo.Inflacja, bo to o nią się w tym miejscu rozchodzi, jest to spadek siły nabywczej naszej waluty. W Polsce ta regresja w 2020 roku wyniosła przeszło 4%. Oznacza to tylko tyle, a może i aż, że w ubiegłym roku tyle naturalnie straciliśmy z naszych zmagazynowanych po szafkach pieniędzy. Można naturalnie poszukiwać innych możliwości, żeby się przed nią ochronić, alb...