Pierwsza klasa - jakie przybory szkolne kupić?

Pierwsza klasa - jakie przybory szkolne kupić?

Data dodania:
Kategoria: Edukacja i nauka
Ocena
0.00

Dziecko idzie do nowej szkoły. Jest to trudny czas dla rodziców i dzieci. Nowe miejsce, nowi ludzie, masa obaw i niepewności, dzieci obawiają się tego, co nieznane, a rodzice martwią się o swoje dzieci, czy sobie poradzą, i czy znajdą dobrych kolegów. Kolejnym problemem rodziców jest przygotowanie pociechy do szkoły i zaopatrzenie jej w niezbędne przybory szkolne.

Czego potrzebuje pierwszoklasista?

Przed pójściem do marketu z zamiarem zakupu wszelkich niezbędnych akcesoriów dla naszego dziecka, ważne jest sprawdzenie na stronie szkoły, jakie są wymagane materiały. Możliwe, że placówka gwarantuje dzieciom elementy artykułów plastycznych czy też piśmienniczych. Jeśli to dla nas za mało, można naturalnie osobiście stawić się w szkole oraz porozmawiać z przyszłym wychowawcą. Nie dosyć, że rozwiążemy swój problem, to dowiemy się co nieco o osobie, która będzie w jakiś sposób zarządzać naszymi dziećmi.

Przybory szkolne, które są niezbędne pierwszoklasiście — przydatna lista

Jeżeli już wiemy, co potrzebujemy dla naszego dziecka, przyszedł czas na zakupy. Nie przesadźmy jednak z ich ilością i nabywaniem rzeczy bezużytecznych. Piórniki, zeszyty i inne produkty przeznaczone dla małych dzieci aż kipią kolorami i postaciami z różnych bajek. Nie dajmy się jednakże nabić w butelkę, ponieważ poza tym, że na okładce jest odjazdowy pirat lub księżniczka, to jakość papieru w większości wypadków jest taka sama albo gorsza, a cena dużo wyższa od mniej rzucającego się w oczy zeszytu. Przed niepotrzebnymi wydatkami można się uchronić, robiąc przemyślaną listę.

Nie przesadźmy w podobny sposób w drugą stronę. Omówmy z dzieckiem, co mu się podoba, a co nie, bo zapewne lepiej poświęcić kilka groszy więcej, niż sprawić, że nasz potomek będzie szedł w pierwszy dzień do szkoły przygnębiony oraz niezadowolony ze swoich przyborów.

Akcesoria, które z całą pewnością będą nam potrzebne to:

 • Długopisy
 • Ołówki
 • Kredki
 • Temperówka
 • Piórnik
 • Tornister
 • Zeszyty
 • Gumka do mazania
 • Klej
 • Nożyczki
 • Strój na WF i worek
 • Farby i pędzle

Pewne przybory można kupić gorszej jakości, pozostałe lepszej, natomiast jeśli chodzi o artykuły do rysowania, malowania czy też pisania najlepiej wyposażyć nasze dziecko w te od sprawdzonych producentów.

Wybór tornistra dla pierwszoklasisty

Kupno tornistra to niezwykle istotna sprawa dla przyszłego ucznia. Najważniejsze jest, aby był solidnie wykonany z dobrych materiałów i żeby dziecko nie garbiło się w czasie noszenia ciężkich książek. Dobrym wyborem będzie tutaj plecak, który pomieści wszelkie akcesoria, a oprócz tego może być udekorowany motywami postaci z ulubionych bajek dzieci.

Najlepiej, kiedy wspólnie z dzieckiem pójdziemy na zakupy i przymierzymy z nim wcześniej wytypowany produkt. Możemy wtedy spytać, czy naszemu dziecku podoba się plecak i na dodatek sprawdzić czujnym okiem, czy tornister posiada wszelkie niezbędne funkcje jak np. regulacje szelek.

Kiedy najlepiej iść na zakupy przyborów do pierwszej klasy?

Najlepszym czasem na zakupy jest tydzień lub dwa przed rozpoczęciem roku szkolnego, mamy wtedy pewność, że wszystko co chcemy kupić będzie dostępne. Nie będziemy sobie w ten sposób dostarczać stresu, że czegoś nie kupimy, albo będziemy musieli kupić to co jest, a nie to czego chcieliśmy.

Autor artykułu
Halina Walczak
Oceń artykuł
Tagi artykułu
przybory szkolne artykuły szkolne długopisy ołówki kredki temperówka piórnik tornister zeszyty plecak szkolny
Komentarze artykułu
1
Jan Urbański

Dobrze, że moje dziecko dostało listę. Nie kupił bym tego wszystkiego z głowy.

0 0
Dodaj komentarz
Inne artykuły autora
Pierwsza klasa - jakie przybory szkolne kupić?
 • Data dodania:
 • 0.00
 • 1
Artykuły z tej kategorii
Dziecko idzie do nowej szkoły. Jest to trudny czas dla rodziców i dzieci. Nowe miejsce, nowi ludzie, masa obaw i niepewności, dzieci obawiają się tego, co nieznane, a rodzice martwią się o swoje dzieci, czy sobie poradzą, i czy znajdą dobrych kolegów. Kolejnym problemem rodziców jest przygotowanie pociechy do szkoły i zaopatrzenie jej w niezbędne przybory szkolne.Czego potrzebuje pierwszoklasista?Przed pójściem do marketu z zamiarem zakupu wszelkich niezbędnych akcesoriów dla naszego dziecka, ważne jest sprawdzenie na stronie szkoły, jakie są wymagane materiały. Możliwe, że placówka gwarantuje dzieciom elementy artykułów plastycznych czy też piśmienniczych. Jeśli to dla nas za mało, można naturalnie osobiście stawić się w szkole oraz porozmawiać z przyszłym wychowawcą. Nie dosyć, że rozwiążemy swój problem, to dowiemy się co nieco o osobie, która będzie w jakiś sposób zarządzać naszymi dziećmi.Przybory szkolne, które są niezbędne pie...