Jakie lustro wybrać do remontowanej łazienki?

Jakie lustro wybrać do remontowanej łazienki?

Data dodania:
Kategoria: Dom i ogród
Ocena
0.00

Tego, jak ważne jest lustro nie potrzeba udowadniać. To potrzebny przedmiot codziennego użytku. Nawet marynarze czy żołnierze mają zawsze przy sobie małe lustereczko, które niejednokrotnie się im przydaje. A kobiety? Jak wykonać makijaż bez lustra? Jak sprawdzić, czy nadal jest się piękną i czy nic nie zmieniło się w trakcie nocy. Bez lustra, nie jest to możliwe. Jednak wybór tego odpowiedniego, które na dłużej zawiśnie lub stanie w łazience, nie jest prosty. Dlatego postaramy się trochę pomóc.

Kształt i rozmiar lustra łazienkowego — czy są ważne? 

Jeszcze parę lat temu architekci wnętrz zwracali uwagę na wymiary lustra. Krążyła opinia, że nie powinno być szersze od umywalki. Aktualnie ta zasada nie jest tak sztywna oraz niekoniecznie jest stosowana w każdym przypadku. Wszystko zależy od indywidualnego podejścia właściciela i stylu, w którym urządzona jest łazienka. Z całą pewnością duże rozmiary są teraz mile widziane. Zakłada się, że lustro powinno mieć od 40 do 80 cm średnicy, jeżeli jest owalne. Z praktycznego punktu widzenia, najczęściej przytwierdza się je na poziomie od 120 cm do 200 cm nad ziemią, przy zachowaniu odległości około 20 lub 30 cm ponad umywalkę. Kształty powinny być dopasowane do stylu wnętrza i osobistych preferencji.

Popularne kształty luster do łazienki — jak je wybrać? 

Okrągłe lustra w łazience były na porządku dziennym. Dzisiaj tendencja ta ulega zmianie, niemniej w dalszym ciągu okrągły kształt ma swoich sympatyków. Przede wszystkim w sytuacji, gdy wnętrze łazienki jest w stylu zdominowanym przez miękkie krawędzie, opływowe kształty oraz zaokrąglenia to naturalnym wyborem jest kolisty kształt lustra. Im przestrzeń ma więcej prostokątnych rozwiązań, tym lepszy będzie też taki kształt lustra.

Jak ważne jest podświetlone lustro łazienkowe?

Coraz większa grupa osób zauważa, jak istotne jest podświetlenie lustra. Wynika to szczególnie z tego, że jest to coś więcej, aniżeli gadżet. Nie ulega wątpliwości, że dodatkowe źródło światła pomaga stworzyć przyjemny klimat wokół umywalki, jednak jego największą zaletą jest uwypuklenie szczegółów naszej twarzy. Dzięki temu przygotowanie codziennego makijażu i golenie zarostu są dużo prostszym i przyjemniejszym zadaniem.

Czy rama do lustra łazienkowego to warunek konieczny?

To pytanie brzmi nieco staromodnie, ale jest nadzwyczaj zasadne. Okazuje się, że powrót do luster, które mają ramę, jest dość powszechny. Zwłaszcza ozdobne wersje zyskują dużą popularność, na pewno dobrze jest przemyśleć tę kwestię. Jeżeli posiadamy klasyczny wystrój łazienki, rama jest ciekawym uzupełnieniem. W przypadku nowoczesnego wnętrza lepiej postawić na bardziej surowe oraz ostre kształty lustra bez ramy.

Co jest istotne przy aranżacji wnętrza łazienki?

Dla wielu osób coraz większe znaczenie odgrywa spójność kompozycji. Ważne staje się, żeby pomieszczenia w mieszkaniu, w tym również łazienka stanowiły jakąś całość, żeby była zachowana konsekwencja. Nadaje to niewątpliwie schludnego charakteru i sprawia, że całość jest zaplanowanym projektem. Oczywiście jest to jakieś rozwiązanie. Inną opcją może być też nadanie zupełnie odmiennych i niewspółgrających ze sobą elementów wystroju. Kiedy ufamy swojej kreatywności i zmysłowi estetyki, pomysłom na zagospodarowanie przestrzeni, nie ma końca.

Autor artykułu
Zenon Zalewski
Oceń artykuł
Tagi artykułu
lustra lustro do łazienki
Komentarze artykułu
1
Marcel Gajewski

Ja robiłem lustro na zamówienie i jestem mega zadowolony.

0 0
Dodaj komentarz
Inne artykuły autora
Jakie lustro wybrać do remontowanej łazienki?
  • Data dodania:
  • 0.00
  • 1
Artykuły z tej kategorii
Tego, jak ważne jest lustro nie potrzeba udowadniać. To potrzebny przedmiot codziennego użytku. Nawet marynarze czy żołnierze mają zawsze przy sobie małe lustereczko, które niejednokrotnie się im przydaje. A kobiety? Jak wykonać makijaż bez lustra? Jak sprawdzić, czy nadal jest się piękną i czy nic nie zmieniło się w trakcie nocy. Bez lustra, nie jest to możliwe. Jednak wybór tego odpowiedniego, które na dłużej zawiśnie lub stanie w łazience, nie jest prosty. Dlatego postaramy się trochę pomóc.Kształt i rozmiar lustra łazienkowego — czy są ważne? Jeszcze parę lat temu architekci wnętrz zwracali uwagę na wymiary lustra. Krążyła opinia, że nie powinno być szersze od umywalki. Aktualnie ta zasada nie jest tak sztywna oraz niekoniecznie jest stosowana w każdym przypadku. Wszystko zależy od indywidualnego podejścia właściciela i stylu, w którym urządzona jest łazienka. Z całą pewnością duże rozmiary są teraz mile widziane. Zakłada...