Jak krok po kroku wybrać pralkę?

Jak krok po kroku wybrać pralkę?

Data dodania:
Ocena
0.00

Pralka przydaje się zawsze i wszędzie, nie trzeba rezygnować z prania, jadąc na upragnione wakacje np. kamperem czy na pole namiotowe, czy do przytulnego domku letniskowego na ustroniu. Obecnie wybór pralek pozwala na zaopatrzenie się w urządzenie na każde okoliczności. Jeżeli chcesz kupić pralkę lub pralki z pewnością zainteresuje Cię nasz artykuł, w którym pokrótce omawiamy najbardziej popularne typy pralek.

W jakich miejscach sprawdzi się pralka z drzwiczkami z przodu? 

Nowoczesna, najbardziej pospolita pralka to ta z drzwiczkami umieszczonymi z przodu. Ma ona sporo zalet – dostęp do prania (i jego podgląd) jest niezwykle łatwy, obsługa również. Pralka tego typu może posiadać dużo funkcji i programów. Plusem dla wielu osób są jej wymiary oraz powierzchnia robocza na górze pralki. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów takich pralek: pod zabudowę bądź wolnostojących, o standardowych wymiarach, slim – czyli o mniejszej głębokości, świetna do mniejszych pomieszczeń jak również big, czyli o większej niż standardowa pojemności, nawet do parunastu kilogramów wsadu. Dla jasności: pralka o uniwersalnych wymiarach ma około 80 cm wysokości, 60 cm głębokości i 60 cm szerokości. Takie pralki mają jednakże swoje wymagania – powinny być na stałe przyłączone do kanalizacji. Najczęściej są stawiane w pralniach, kuchniach lub łazienkach.

W jakich sytuacjach sprawdzi się pralka ładowana od góry?

Tam, gdzie nie można zainstalować standardowej pralki oraz na przykład nie ma miejsca na otwieranie drzwiczek do przodu, najlepiej jest wybrać inną możliwość, czyli pralkę ładowaną od góry. Posiada ona mniejszą szerokość, a dostęp do prania jest trochę bardziej ograniczony aniżeli w standardowych pralkach. Niemniej tego typu pralki mogą mieć takie same czy też analogiczne programy, co ich większe odpowiedniki.

Kiedy zdecydować się na pralkosuszarki? 

Pralkosuszarki to inny poziom komfortu. W jednym urządzeniu można efektywnie wyprać, a następnie wysuszyć ubrania oraz inne materiały. Możesz ich używać od razu po wyciągnięciu z bębna! Do wyboru są różne formy suszenia, w tym poprzez grzanie albo z pompą ciepła. Wiele opinii wskazuje, że jeżeli nie ma możliwości do postawienia wolnostojącej suszarki automatycznej, lepiej sięgnąć po pralkosuszarkę z pompą ciepła.

Pralka turystyczna - pierzemy na wakacjach

Nieduża, przenośna oraz ułatwiająca codzienne pranie w niemal każdym miejscu. Prawidłowa nazwa to pralkowirówka, albowiem zawiera w sobie dwie komory: do prania oraz do wirowania odzieży. Powinno się pamiętać, że różnią się one pojemnością. Tego typu urządzenie możesz wykorzystać na przykład na urlopie, na działce lub w domku kempingowym, ale i w mieszkaniach, w jakich z różnych powodów nie możesz bądź nie chcesz postawić standardowej pralki.

Czy pralka wirnikowa odeszła w zapomnienie?

Kto nie pamięta pralki wirnikowej „Frania”, wyprodukowanej przez polską firmę pod koniec lat 50. Obecnie ta kultowa pralka nadal cieszy się wzięciem i jest lubiana przez użytkowników. Oczywiście docenią ją głównie miłośnicy stylu retro i ci, którzy nie piorą dużo i często. Jej pierwszoplanowym atutem jest mała waga i niewielkie rozmiary, co pozwala umieścić ją niemal wszędzie. Obecnie niektóre firmy ulepszyły model sprzed dekad, dodając do niej opcję wirowania za pomocą wirówki, coś, czego nasze babcie nie mogły doświadczyć. Wirująca „Frania” sprawdzi się doskonale na wakacjach pod namiotem czy na jachcie, więc świeżych ubrań na pewno nam nie zabraknie.

Autor artykułu
Jarosław Kaczmarek
Oceń artykuł
Tagi artykułu
pralki pralki ładowane od frontu pralki ładowane od góry pralkosuszarki pralki turystyczne pralki wirnikowe wirówki
Komentarze artykułu
1
Arleta Krupa

Dobrze, że mój mąż jest obeznany w tym temacie bo ja sama pralki bym nie kupiła.

0 0
Dodaj komentarz
Inne artykuły autora
Jak krok po kroku wybrać pralkę?
  • Data dodania:
  • 0.00
  • 1
Artykuły z tej kategorii
Pralka przydaje się zawsze i wszędzie, nie trzeba rezygnować z prania, jadąc na upragnione wakacje np. kamperem czy na pole namiotowe, czy do przytulnego domku letniskowego na ustroniu. Obecnie wybór pralek pozwala na zaopatrzenie się w urządzenie na każde okoliczności. Jeżeli chcesz kupić pralkę lub pralki z pewnością zainteresuje Cię nasz artykuł, w którym pokrótce omawiamy najbardziej popularne typy pralek.W jakich miejscach sprawdzi się pralka z drzwiczkami z przodu? Nowoczesna, najbardziej pospolita pralka to ta z drzwiczkami umieszczonymi z przodu. Ma ona sporo zalet – dostęp do prania (i jego podgląd) jest niezwykle łatwy, obsługa również. Pralka tego typu może posiadać dużo funkcji i programów. Plusem dla wielu osób są jej wymiary oraz powierzchnia robocza na górze pralki. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów takich pralek: pod zabudowę bądź wolnostojących, o standardowych wymiarach, slim – czyli o mniejszej głębokości, świe...